31/ Že je pan Světoděj milovníkem veškeré flory i fauny již víme, ale na těchto snímcích si můžete povšimnout jeho aktivit v oblasti speciálního oboru tzv. elektrobotaniky. Jeho důmyslný aparát v poslední době hojně živí půdu elektrickými výboji, které pak zapříčiní vyrůsty nejrůznějších druhů květin včetně té na obrázku. Taková rostlina má zvláštní nejen aromatický, ale i elektrizující náboj, jehož hodnota je vyjádřena výrazem ve tváři pěstitele. Nejpodstatnější vlastností takové květeny jsou ale její elektro-afrodisiakální účinky, pomocí nichž k sobě Světoděj přitáhl nejednu lesní vílu a vysloužil si tak přezdívku "mistr nabíječ".
32/ Elixír mládí. Bájná substance opěvovaná v bájích, pověstech a pohádkách se dle britských i jiných vědců dostane brzy z říše fantazie do reality. Ovšem, jak už to tak bývá, pan Světoděj je opět o krok a možná i dále před veškerým vědeckým výzkumem. Důkazem jsou tyto fotografie, na nichž si nelze nepovšimnout jasného pozvolného procesu omládnutí samotného pana Světoděje, který všem škarohlídům a kritikům rekonstruované pumpy na vodňanském náměstí vzkazuje: "Říkejte a piště si, co chcete. Hodnoťte si vzhled a určujte definice krásy. Avšak pouze já vím, že krása se (obzvláště v tomto případě) nachází uvnitř!" Zřejmě jde o vzácné kombinační účinky zdejší vody a bylin jejichž sběru se pan Světoděj, jak známo z jiných snímků, také hojně věnuje. O jaké byliny jde a v jakém poměru a za jakých podmínek se míchají s vodou z této studny zůstane asi nadále nejen pro britské i jiné vědce tajemstvím... Každopádně užitek z užitkové vody si jejím pravidelným užíváním pan Světoděj rozhodně užívá! 
33/ Mnozí z Vás jistě v různých médiích zaznamenali, že město Vodňany navštívil známý šéfkuchař, aby zde v jedné místní restauraci natočil další díl oblíbeného televizního pořadu. Málokdo ale tušil, že pravý důvod návštěvy našeho města byl zcela jiný. Ano. Natáčení skutečně proběhlo a stejně tak i kromě dalších aktivit interview, v kterém sehrál klíčovou roli pan Světoděj. Čtenář tohoto rozhovoru by měl mít pocit, že pro místní periodikum pan Světoděj vyzpovídal známou celebritu a vznikl tak atraktivní novinový článek. Náš dobře informovaný zdroj nám však potvrdil pravý opak. Nikoliv pan Světoděj známou osobnost, ale zoufalý kuchař Světoděje zpovídal a ptal se a domáhal nejrůznějších rad a postřehů, které by mu pomohly i nadále obstát ve světě vaření a šoubyznysu. Jasným důkazem této informace je snímek, na němž zmíněný šéf s rukou na hlavě v útrpném gestu "Nevím, co dál. Světoději, pomoz!" sedí zdrcen před sebevědomým a vyrovnaným všeumělcem, jemuž stačilo na všechny otázky odpovědět jen klidným polknutím piva a úsměvem, který zdeptanou mediální hvězdu nabil novou energií prý alespoň na dalších pět až deset.... ...hodin. :-)
34/ Také pana Světoděje čas od času trápí období sucha nejen v ústech. Uhasit žízeň květeny na jeho zahrádce stejně jako svlažit suché hrdlo své se v takovém období snaží Světoděj řešit pomocí vědy a techniky či nadpřirozených přírodních sil. Na tomto snímku si povšimněte kromě dvou měřáků tlaku a teploty zejména generátoru dešťových mraků (na stolku), který Světoděj zkonstruoval právě pro případ nedostatku vody. Vadná elektronka TESLA EF22 v generátoru však neumožnila Světodějovi přístroj využít, a tak po důkladném promyšlení a zhodnocení situace (viz výraz ve tváři na fotografii) se nakonec rozhodl použít asijský perkusivní nástroj Chčij-čij pro přivolávání deště (visící nad Světodějem). Snímek ze samotného rituálu bohužel neexistuje, což je škoda, poněvadž při něm prý zcela nahý Světoděj bubnujíc do Chčij-čije poskakuje po dvoře a následně spokojeně vydechne bičován provazci čerstvé vody dešťové... ;-)
35/ Málokdo ví, že pan Světoděj je i velmi úspěšným hercem akčního typu. V televizním seriálu detektivních příběhů "Jeden nůž a šest naběraček" sehrál také výborným způsobem roli bezzubého a bezpáteřního vraha, který chladnokrevně zavraždil jednou bodnou ranou nožem a šesti tupými ranami naběračkou jeho dávnou lásku, kterážto jeho city neopětovala, docentku Hrubou. Její mrtvolu pak na zahradě spálil a popel nasypal do sáčku od mouky, aby pak s posměchem upekl bezradným vyšetřovatelům z této "mouky" šedočerné rakvičky... 
Back to Top