6/ Protože ani po jeho půlhodinové přednášce o tom, kudy k němu vede cesta, jsme nepochopili - sáhl jsem do brašny pro svůj notebook a vyhledal Google mapy - budete se divit - byla tam! Vesnice jménem Rybník. Jak můžete vidět, nachází se mezi Pražákem a Stožicemi. Ale jedna věc je opravdu podivná, vesnice se objevuje v mapě jen někdy… Prostě chvíli tam je a pak zas není. Zkuste se přesvědčit sami.
7/ Zřejmě začínáme novou vědeckou éru a otevíráme novou vědeckou disciplínu, kterou jsme nazvali SVĚTOLOGIE. Nemá smysl podrobně popisovat. Po následujícím pozvání a příslibu pana Světoděje "...vám něco ukážu, co jste ještě neviděli..." - předkládáme dokumentární fotografii o tom, jak pan Světoděj hraním na housle přilákal lesní víly.
8/ Pan Světoděj v ateliéru vysvětluje prý jednoduchý proces přivolávání nadpřirozených postav....
9/ Pan Světoděj po včerejším úrazu. Když slézal po žebříku z mého ateliéru, podklouzla mu noha a zákeřná gravitace zařídila mnohočetnou frakturu dolní končetiny.
10/ V době letních prázdnin, kdy pan Světoděj léčil svoje zranění nebylo o něm skoro dva měsíce vidu ani slechu. A zase náhodné setkání zařídilo velezajímavý výlet do našeho hlavního města... Tato fotografie vydává svědectví o rehabilitační činnosti, kdy pan Světoděj vyvezl svá nejoblíbenější plyšová zvířátka, kterými je ve své posteli doslova obsypán - v čele se slonem. Dělal, jako že nás nevidí a následně se svému humornému počínání nezadržitelně smíchy zalykal - sám. Dále nám popisoval útrapy, které během léčení prožíval, ale že nyní již je "Jura"! Pokračoval otázkou, zda bychom se s ním vydali na výlet do matičky Prahy - souhlasili jsme...
Back to Top